Albert Riera Galatasaray Açıklaması

Albert Riera, Galatasaray’da misyon alacağı iddiaları hakkında konuştu ve sarı-kırmızılı ekipte kimseyle görüşme yapmadığına söyledi.

Ajansspor’a konuşan Riera, “Galatasaray’da kimseyle konuşmadım. Şu an bu mevzuyu konuşacak zaman şimdi değil. Galatasaray’ın tek emeli şu an kalan maçlara odaklanmak ve bu maçları kazanmak. Bu surattan önümüzdeki sezon kiminle devam edilecek, kim gidecek, hangi oyuncu gelecek bunları konuşmanın zamanı değil. Benim sorunum için daha zaman var. Galatasaray şu an Avrupa kupalarına katılabilmek için yarışıyor ve kalan 3 maçta da iyi bir derece elde etmek istiyor. Galatasaray’ın tek emeli şu an kalan maçlara konsantre olmak ve maçları kazanmak” dedi.

“MUSLERA’NIN SAKATLIĞINA ÇOK ÜZÜLDÜM”
Rizespor maçında ayağı kırılan Fernando Muslera ile alakalı da konuşan Riera, “Elbetteki çok acı. Sakatlığına çok üzüldüm. Ancak karamsar olmamak gerekli. Yaşamda her şey var. Futbolda da sakatlıklar var. Optimist olmakta fayda var. En kısa vakitte sahalara geri döneceğini düşünüyorum. Umutlu bakarak sıhhatine kavuşacağını düşünüyorum” biçiminde konuştu.

FALCAO’NUN SAKATLIĞI HAKKINDA…
Falcao’nun sakatlığına da değinen Riera, “Hiç kimse sakatlık yaşamak istemez. Falcao da öyle. Kimse ekibinden desteği yoksun vazgeçmek istemez. Bu futbolcunun elinde olan bir vaziyet değil. Öteki futbolcular gibi Falcao da 11’de oynamayı heves ediyor. Falcao’nun da bu düşüncede olduğunu düşünüyorum. Bu herkes için geçerli bir vaziyet. Falcao da böyle olmasını istemezdi” söylemesini yaptı.

“3 MAÇI KAZANIP AVRUPA KUPALARA GİTMEK”
Galatasaray’ın tek emelinin kalan 3 maçı da kazanmak olduğunu söyleyen Riera, “Elbetteki bunu sonuna kadar kovalamak gerekli. Galatasaray da bunu yapmak zorunda. Tam konsantrasyonunu bu kalan 3 maça çevirdiler. Tek düşünceleri kalan 3 maçı kazanıp Avrupa kupalara gitmek” ifadelerini kullandı.

“GALATASARAY FANTASTİK BİR TARAFTAR TOPLULUĞUNA SAHİP”
“Son olarak Galatasaray taraftarına bir iletinin var mı?” suali üzerine İspanyol futbolcu, “Her zaman verdiğim iletiyi vermek istiyorum. Fantastik bir taraftar topluluğuna sahip. Ancak bazen ekip iyi gider bazen ise makûs gidebilir. Ehemmiyetli olan makûs giderken de ekibinin yanında olmak. Makûs gittiği günlerde daha fazla ekibinin yanında olmak. Ortak bir efor olduğunu gösterebilmek her zamankinden daha fazla yanlarında olmaları gerektiğidir” diyerek laflarını bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir