Galatasaray Omar Elabdellaoui transferini açıkladı

Galatasaray Kulübü, KAP’a yaptığı bildirim ile yeni transfer Omar Elabdellaoui’ye 3 yıl boyunca ödenecek garanti maaşı da açıkladı. Sarı kırmızılı grup, Fas asıllı Norveçli savunmacıya 2020-21 dönemi için 1.300.000 euro, 2021-22 dönemi 1.350.000 euro ve 2022-23 dönemi 1.400.000 euro ödeneceğini açıkladı.

İmza sonrası GS TV’ye konuşan Fas asıllı Norveçli futbolcu “Buraya geldiğimden ötürü çok keyifli ve gururluyum. Liderimize beni buraya kabul ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Başlamak için sabırsızım ve bu gayrette yer almak istiyorum” diye konuştu.

Lider Mustafa Cengiz, Omar Elabdellaoui’nin kıymetli bir futbolcu olduğunu lisana getirerek yeni transfer hakkında şu tabirleri kullandı:

“Omar Norveç’te doğdu ve büyüdü. Kendisi Norveç Ulusal Takımı’nda ve Olympiakos’ta kaptanlık yapmış çok pahalı bir futbolcu. Galatasaray’a uzun yıllar hizmet vereceğine ve Galatasaray’da çok başarılı olacağına inanıyorum. Bu transferin hem topluluğumuza hem futbol grubumuza iyi olmasını diliyorum. Scout takımımızı ve teknik takımımızı Omar üzere bir futbolcuyu kazandırdıkları için tebrik ediyorum. Güzel geldin.”

Futbola Manchester City altyapısında başlayan Elabdellaoui, Feyenoord ve Hull City’de forma giydi. Tecrübeli savunmacı 2017 yılından beri Yunanistan’ın Olympiakos ekibinde forma giyiyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir