Galatasaray’a yeni sponsor

Galatasaray Kulübü, Magdeburger Sigorta ile sarı-kırmızılı futbol ekibinin forma sırt sponsorluğu mutabakatı imzaladı.
Galatasaray, 2 yıllık muahededen 18 milyon liralık gelir elde edecek.
Türk Telekom Stadı’nda düzenlenen imza merasimine Galatasaray Kulübü Lideri Mustafa Cengiz, ikinci lider Abdurrahim Albayrak, lider yardımcısı Yusuf Günay, idare heyeti üyesi Dorukhan Acar, Magdeburger Sigorta Idare Konseyi Lider Vekili ve Genel Müdürü Zafer Uçar ile Bor Holding Idare Konseyi Üyesi Müge Çetin katıldı.
Sponsorlukla ilgili açıklamada bulunan Cengiz, “Magdeburger Sigorta geçen yıl bizim kol sponsorumuzdu. Bu sene sırta geçti ve masrafı tanımadı. İki yıl için bize 18 milyon liralık takviyede bulunuyor. Bunun 5 milyonunu çabucak ödediler. Geri kalanını çek olarak takdim edecekler.” diye konuştu.
Sıkıntı koşullara karşın yeterli bir sponsorluk aldıklarını aktaran Mustafa Cengiz, “Böyle esaslı bir kuruluşun, ülkemizin içinde bulunduğu coğrafik, ekonomik ve pandemik sorunlar içinde bize önemli bir katkıda bulunması, sanırım pahalı rakiplerimizin kimilerini şaşırtmış olabilir lakin biz şaşırmadık. Galatasaray topluluğunun ne kadar büyük olduğunu ve bu büyüklüğü kıymetlendirecek Magdeburger üzere bedelli firmalar olduğunu biliyoruz.” tabirlerini kullandı.
Zafer Uçar ise Galatasaray Kulübüne sponsor oldukları için duydukları memnuniyeti lisana getirerek, “175 yıllık geçmişiyle sigorta dünyasının esaslı kuruluşlarından olan Magdeburger Sigorta, Türk futbolunun öncü kulüplerinden Galatasaray’ın sponsoru olmaktan gurur duyuyor. Her alanda işimizin en güzelini yapmak, bizim Galatasaray ile en kıymetli ortak noktamızdır. Birincilerin ve enlerin kadrosu olan Galatasaray’ın yeni dönemde yazacağı muvaffakiyet öyküsünün bir modülü olmak bizim için en büyük ödül olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir