Gaziantep Basketbol bütçesini yarıya düşürdü

ING Basketbol Muhteşem Ligi gruplarından Gaziantep Basketbol’un genel menajeri Boray Dai, geçen döneme nazaran bütçelerini yarı yarıya düşürdüklerini bildirdi. Dai, yazılı açıklamasında, grubun Bolu’da gerçekleştirdiği yeni dönem hazırlık kampını kıymetlendirdi.

Genç ve gücü yüksek bir kadro olduklarını belirten Dai, “Oyuncularımız çabuk adapte oldular. Geçtiğimiz döneme nazaran bütçemizi yarıya düşürdük. Tahminen de lig tarihimizin en düşük bütçeli ekibini kurduk. Şu an takımımızda 14 oyuncumuz var. Geçen yıldan 4 oyuncu ve bunun yanında bizi heyecanlandıran öteki bir mevzu altyapıdan 2001, 2002 ve 2004 doğumlu 3 oyuncuyu takıma dahil ettik.” tabirlerini kullandı

Boray Dai, yeni bir ekip oluşturduklarını ve bu yüzden oyuncuların birbirlerine alışmalarının vakit alacağını aktararak, şunları kaydetti:

“Çalışma temposundan, oyuncuların konsantrasyonundan ve birbirleriyle bağından çok mutluyuz. Değerli olan döneme nasıl başlayıp nasıl devam edeceğimiz. Şunun garantisini verebilirim, yüksek güçlü, koşan, mücadeleci bir ekip olacağız. Yabancı oyuncu konusunda da amacı olan, kazanma isteği yüksek oyuncular seçtik. Bu dönem, geçmiş dönemlerden daha farklı bir Gaziantep Basketbol izleyeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir