Şenol Güneş: “İlk maçın bedelini ödüyoruz”

Şenol Güneş: Yazık oldu

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2-2 sona eren Sırbistan maçı sonrasında konuştu.

 

 

Maçı değerlendiren Güneş, “Oyuna iyi başladık, golden önce birkaç dakika geri çekildik. Geri çekilince rakibe şans verdik. Onlar golü bulunca dağıldık, çözüldük. Hakemin de izin verdiği ikili boğuşmalarda oyunu bıraktık. Penaltı sonrası 2-0 geriye düştük. Hem kazanıp, hem kaybedebilirdik. Pas yüzdeleri ve top kayıpları iyi değil ancak goller ve reaksiyon iyi. Çok fazla seyahat yaptık, yorgunduk. Sırbistan ideal kadrosunu bu maçta oynattı, Macaristan’a karşı oynatmadılar. Biz ilk maçın bedelini ağır ödüyoruz.” dedi.

Kalan maçları kazanmak istediklerini söyleyen tecrübeli hoca, “Gruptaki 4 maçı kazanabilirdik. Son iki maçı kazanarak turnuvayı kapatmak istiyoruz. Son iki maçı kazanarak turnuvayı kapatmak istiyoruz. Kazansaydık, daha iddialı durma gelebilirdik. Ama sonuna kadar gideceğiz.” diye konuştu.

Hasan Ali Kaldırım’ın sakatlandığı için kenara geldiğini söyleyen çalıştırıcı, “Hasan Ali Kaldırım, Umut Meraş’a göre daha fazla dinlenmişti. Hasan Ali sakatlandı ve durumunu tam bilmiyorum. Umut da maçı zor bitirdi, onda da çekme olmuş. Dediğim gibi, Uluslar Ligi’nden oyuncuların ne kadar etkilendiği önemli. Yolu bahane olarak kullanmak doğru değil ama oyuncular sonuna kadar da ellerinden geleni yaptılar.” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir